pl cz en de

Noclegi w Górach Stołowych - Galeria

Zobacz zdjęcia naszych pokojów w Karłowie!

Jeśli szukasz przytulnego noclegu w Górach Stołowych, doskonale trafiłeś. Nasz Ośrodek znajduje się w Karłowie, dzięki czemu masz wiele niesamowitych atrakcji blisko siebie! Co więcej, oferujemy doskonały stosunek jakości do ceny oferowanych przez nas pokojów — każdy znajdzie u nas nocleg na swoją kieszeń. Pod Szczelińcem — najlepsze noclegi w Górach Stołowych dla Ciebie.

Góry Stołowe dla miłośników przyrody. Flora i fauna

18 maj 2022

Góry Stołowe to miejsce nie tylko dla fanów wędrówek górskich, ale również dla entuzjastów pięknej przyrody. Jeśli masz już zarezerwowane pokoje w Karłowie i zastanawiasz się, co warto zobaczyć tutaj oprócz pięknych formacji skalnych, to już teraz poznaj bliżej florę i faunę Gór Stołowych.

 

Torfowiska i roślinność skalna

Osoby wybierające noclegi w Górach Stołowych, zazwyczaj w swoich planach koncentrują się na szlakach górskich i pięknych widokach. Tymczasem warto jest też poświęcić nieco więcej uwagi roślinności. Są to głównie rośliny charakterystyczne dla torfowisk i obszarów skalnych. Obserwować tutaj można wiele gatunków mchów i paproci. W rejonie Łężyckich Skałek spotkamy ciekawą roślinność trawiastą. Latem łąki pokryte wysokimi trawami przypominają gorącą sawannę. Będąc w okolicy, można doszukiwać się też storczyków, ale też goryczuszki czeskiej, która jest rzadkością w naszym kraju. Jeśli chodzi o Wielkie Torfowisko Batorowskiego, to na uwagę zasługują modrzewnica zwyczajna i sosna błotna.

 

Zwierzęta powszechnie występujące w polskich lasach

W Górach Stołowych spokój odnajdą ponadto miłośnicy zwierząt. Jest to miejsce zamieszkałe przede wszystkim przez typowych reprezentantów polskich lasów. Jeśli zdecydujesz się na noclegi w Karłowie i wędrówki po tutejszych lasach, polanach i ścieżkach, to przy odrobinie szczęścia spotkasz jelenie i sarny. Są też tacy, którym niestraszne są dziki i kuny. Wśród mieszkańców Gór Stołowych są ponadto sowy, bocian czarny i jarząbek. Nie zapominamy również o owadach. Występują tutaj chronione gatunki biegaczowatych i pajęczaki torfowisk, wśród których jest jedyna w Polsce populacja pająka Bathyphantes eumenis. Góry Stołowe zachwycają więc nie tylko malowniczymi krajobrazami, ale też ciekawą florą i fauną. Przyda Ci się więc lornetka, a także aparat, jeśli chcesz obserwować zwierzęta, ptaki i owady. O Twoich odkryciach chętnie posłuchamy podczas kolacji w naszej restauracji w Karłowie.

Kalendarz

« February 2024 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      

Popularne wpisy

Cookies settings