pl cz en de

Noclegi w Górach Stołowych - Galeria

Zobacz zdjęcia naszych pokojów w Karłowie!

Jeśli szukasz przytulnego noclegu w Górach Stołowych, doskonale trafiłeś. Nasz Ośrodek znajduje się w Karłowie, dzięki czemu masz wiele niesamowitych atrakcji blisko siebie! Co więcej, oferujemy doskonały stosunek jakości do ceny oferowanych przez nas pokojów — każdy znajdzie u nas nocleg na swoją kieszeń. Pod Szczelińcem — najlepsze noclegi w Górach Stołowych dla Ciebie.

Taras widokowy na górze Guzowata u podnóża Gór Stołowych

29 wrzesień 2022

Są takie miejsca, które skromnie pozostają w cieniu bardziej skomercjalizowanych, a potrafią zachwycić i dostarczyć niebywale dużo wrażeń. Tak jest też z tarasem widokowym na górze Guzowata nad Zalewem Radkowskim. Jeśli planujesz noclegi w Górach Stołowych, niezależnie od pory roku warto tam być.

 

Co zobaczysz z tarasu widokowego na Górze Guzowata?

To miejsce niezwykłe, z którego nie tylko roztacza się piękny widok, ale również ma nietypową formą. Taras widokowy jest w kształcie elipsy z drewnianą podłogą. Delikatnie wychylony jest nad zboczem, co dodatkowo potęguje wyjątkowe wrażenia. Z punktu widokowego można zobaczyć wiele kluczowych, bardziej i mniej znanych atrakcji turystycznych i szczytów w okolicy, oczywiście przy sprzyjającej pogodzie, trzeba mieć odrobinę szczęścia. Będąc na tarasie widokowym na Górze Guzowata, zobaczysz krajobraz polskich Gór Stołowych. Będą to Radkowskie Skały, Ochoty Magdaleny, Głowa Króla, Biała Skała, Szpicel i oczywiście Szczeliniec Wielki. W tym pięknym krajobrazie dostrzeżesz ponadto Zalew Radkowski i Kamieniołom w Radkowie. Obserwować będziesz też Broumovskie Steny w Czechach, a dokładniej Koruna, Suchy vrch i Božanovský Špičák. Od nas do Radkowa to zaledwie 15 minut jazdy samochodem, więc ugościmy Cię w naszych pokojach w Karłowie i wskażemy, jak dotrzeć na punkt widokowy.

 

Dojazd i krótki spacer

Najlepszym sposobem na dotarcie na taras widokowy na Górze Guzowata jest pozostawienie samochodu na parkingu przy Zalewie Radkowskim. W ten sposób zobaczysz dwa miejsca godne uwagi w tym regionie. Do przejścia masz niecały 1 km, co zajmie Ci ok. 15 minut, chyba że zrobisz sobie przerwę przy Zalewie. Tak, warto! Następnie idź cały czas prosto, a kiedy dotrzesz do rozejścia, skręć w las. Nie zgubisz się, znaki wskażą Ci drogę. Jak dotrzesz na górę, pozostanie Ci do przejścia ok. 100 metrów. Jesteś na miejscu, możesz cieszyć oczy piękną panoramą. A kiedy już zdecydujesz się na zejście, to po dniu pełnym wrażeń zapraszamy na pyszną kolację do restauracji w Karłowie. Spacer na taras widokowy na Górze Guzowata to dobry pomysł zarówno latem, jak i jesienią. Nie jest to trasa długa, wymagająca i trudna, raczej to sposób na spędzenie miłego popołudnia. Wciąż zastanawiasz się, co będziesz robić podczas korzystania z naszych noclegów w Karłowie? Odwiedź Radków, ale też inne ciekawe miejsca, o których piszemy na blogu..

 

Kalendarz

« February 2024 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      

Popularne wpisy

Cookies settings