pl cz en de

Noclegi w Górach Stołowych - Galeria

Zobacz zdjęcia naszych pokojów w Karłowie!

Jeśli szukasz przytulnego noclegu w Górach Stołowych, doskonale trafiłeś. Nasz Ośrodek znajduje się w Karłowie, dzięki czemu masz wiele niesamowitych atrakcji blisko siebie! Co więcej, oferujemy doskonały stosunek jakości do ceny oferowanych przez nas pokojów — każdy znajdzie u nas nocleg na swoją kieszeń. Pod Szczelińcem — najlepsze noclegi w Górach Stołowych dla Ciebie.

Najlepsze szlaki wspinaczkowe w okolicy Szczelińca

23 maj 2023

Wspinaczka to pasjonujący i wymagający sport, który z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Bez względu na to, czy jesteś początkującym wspinaczem czy doświadczonym zawodnikiem, Szczeliniec Wielki z pewnością miło Cię zaskoczy — to jedno z najpiękniejszych i najczęściej odwiedzanych miejsc w Karkonoszach, słynne nie tylko z malowniczych krajobrazów, ale także z doskonałych warunków do uprawiania wspinaczki. Odkryj najlepsze szlaki w okolicy!

 

Szlaki wspinaczkowe w okolicy Szczelińca — które z nich warto poznać?

W okolicy Szczelińca Wielkiego znajduje się wiele pięknych szlaków wspinaczkowych, które oferują zarówno początkującym, jak i doświadczonym wspinaczom wspaniałe wyzwania i niezapomniane wrażenia. Na początek z pewnością warto udać się na Wschodni Grzbiet Szczelińca — to jedna z najpiękniejszych i najczęściej wybieranych tras w okolicy. Prowadzi przez piękne krajobrazy Karkonoszy, a wspinaczka na skalnych ścianach i formacjach dostarcza niezapomnianych wrażeń i wyzwań. Szlak zaczyna się na wysokości około 900 m n.p.m. i zmierza w górę przez piękne formacje skalne. Pierwsza część trasy to łatwa wspinaczka, o trudnościach od III do IV, natomiast w drugiej części pojawiają się bardziej wymagające elementy, o trudnościach od IV do VI.

Warto odwiedzić także Zacięcie pod Kocią Łapą — to wąska i głęboka szczelina w skale, która przypomina kształtem łapę kota. Formacja ta ma około 10 metrów wysokości i jest w całości pokryta licznymi chwytami i stopniami, co czyni ją atrakcyjnym miejscem dla wspinaczy. Jest to trudny odcinek szlaku, o trudnościach od V+ do VI, dlatego zalecana jest tylko dla doświadczonych wspinaczy, którzy posiadają odpowiednie umiejętności i sprzęt. Trasa wymaga precyzyjnej techniki, ale dostarcza wielu emocji.

Ostatnim szlakiem, który naszym zdaniem warto odwiedzić, jest Zachodnia Krawędź Góry Krzyżowej. Jest to szlak o trudnościach od IV+ do VI, który prowadzi przez malownicze krajobrazy i piękne formacje skalne. Trasa nie jest najłatwiejsza, ale średniozaawansowani wspinacze dadzą sobie na niej radę.

Najlepsze szlaki w okolicy Szczelińca — podsumowanie

Podsumowując, okolice Szczelińca Wielkiego to raj dla miłośników wspinaczki i turystyki górskiej. Wspinacze mają do dyspozycji wiele atrakcyjnych tras, takich jak Wschodni Grzbiet Szczelińca, Zacięcie pod Kocią Łapą czy, Zachodnia Krawędź Góry Krzyżowej, z których można podziwiać piękne krajobrazy Karkonoszy i okolic. Warto jednak pamiętać, że wspinaczka w tych okolicach wymaga odpowiedniego przygotowania i umiejętności, a także stosowania się do zasad bezpieczeństwa. Przed jej podjęciem zaleca się skonsultowanie z doświadczonym instruktorem lub przewodnikiem.

Dla turystów pieszych przygotowano wiele malowniczych tras turystycznych, które prowadzą przez urokliwe tereny i pozwolą na podziwianie pięknych krajobrazów. Wśród najpiękniejszych szlaków turystycznych w okolicy Szczelińca warto wymienić m.in. Szlak Nad Kotliną Jeleniogórską, Szlak Okrężny czy Szlak Papieski. To idealne miejsca dla osób, które chcą aktywnie spędzić czas na łonie natury i cieszyć się pięknymi krajobrazami Karkonoszy i okolic.

Kalendarz

« December 2023 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Popularne wpisy

Cookies settings