pl cz en de

Noclegi w Górach Stołowych - Galeria

Zobacz zdjęcia naszych pokojów w Karłowie!

Jeśli szukasz przytulnego noclegu w Górach Stołowych, doskonale trafiłeś. Nasz Ośrodek znajduje się w Karłowie, dzięki czemu masz wiele niesamowitych atrakcji blisko siebie! Co więcej, oferujemy doskonały stosunek jakości do ceny oferowanych przez nas pokojów — każdy znajdzie u nas nocleg na swoją kieszeń. Pod Szczelińcem — najlepsze noclegi w Górach Stołowych dla Ciebie.

Najpiękniejsze szlaki w górach stołowych jesienią - top 3

20 październik 2023

Jesień to bez wątpienia doskonała pora roku na wycieczkę w Góry Stołowe. Nie ma już upierdliwych upałów, drzewa zachwycają przepięknymi, kolorowymi liśćmi, a wilgotne powietrze niesie cudowny zapach lasu. Jeśli nie udało Ci się podczas wakacji znaleźć czasu na długą, górską wyprawę — nic straconego! Gwarantujemy, że nie ma lepszego sposobu na spędzenie jesiennego weekendu niż wędrówka malowniczym szlakiem w lesie. W tym artykule podpowiemy, jakie są 3 najpiękniejsze szlaki górskie w Górach Stołowych jesienią.

Szlaki

 

Łatwa i krótka trasa dla rodzin z dziećmi — Narożnik w Górach Stołowych

Wybierając się na jesienną wycieczkę w Góry Stołowe, wcale nie musisz rzucać się na głęboką wodę. Zachęcamy zacząć do łatwiejszych (choć tak samo pięknych jak te bardziej wymagające) szlaków. Zdecydowanie zalicza się do nich Narożnik. To doskonała trasa dla rodzin z dziećmi, więc jeśli preferujesz aktywny odpoczynek w większym gronie, z uwzględnieniem najmłodszych, to jest do idealny wybór dla Ciebie. Spacer w towarzystwie wielokolorowych drzew to atrakcja dla wszystkich!

Narożnik to niebieski szlak, a jego wysokość wynosi 849 m n. p. m. Rozpoczyna się on w pobliżu malowniczego Karłowa — dokładniej na Lisiej Przełęczy. Jeśli planujesz wybrać się tam samochodem, to na miejscu znajduje się bezpłatny parking. To właśnie z tego miejsca warto rozpocząć wędrówkę. Trasa jest łatwa i krótka — droga na Narożnik zajmuje maksymalnie 20 minut i ma długość 300 m. Jeśli zależy Ci na niewymagającej wycieczce, podczas której krajobraz z pewnością Cię zachwyci, koniecznie wybierz spacer tym szlakiem!

 

Dla osób z dobrą kondycją — Główny Szlak Sudecki im. Mieczysława Orłowicza

Skoro zaproponowaliśmy łatwą i przyjemną trasę dla rodzin z dziećmi, kolej na prawdziwych fanów długich górskich wędrówek. Każdemu, kto może pochwalić się dobrą kondycją, polecamy Główny Szlak Sudecki im. Mieczysława Orłowicza. Jest to najdłuższa trasa przebiegająca przez Sudety. To doskonała propozycja dla tych, którzy kochają zdobywać kolejne szczyty — pokonując ten szlak do końca, przemierzysz ich aż 12!

Trasa jest oznaczona kolorem czerwonym, a jej całkowita długość to aż 440 km. Szacuje się, że czas jej przejścia to 104 godziny. Jeśli masz doświadczenie w tak długich wyprawach, to może okazać się ona idealna dla Ciebie — pamiętaj jednak o odpowiednim górskim przygotowaniu.

 

Dla fanów niecodziennych wrażeń — żółty szlak prowadzący od wsi

Jeśli chcesz całkowicie oderwać się od cywilizacji i odwiedzić wieś, która bez wątpienia może być uznana za koniec świata, to żółty szlak prowadzący z Pasterki będzie idealnym wyborem dla Ciebie. To odludzie charakteryzuje się niesamowitym klimatem, którego próżno szukać gdziekolwiek indziej. Właśnie tutaj zaczyna się malownicza trasa, prowadząca do naszego ośrodka w KarłowiePod Szczelińcem. Liczne tarasy widokowe, zapierające dech w piersiach krajobrazy… tego właśnie możesz spodziewać się na tej malowniczej trasie.

Kalendarz

« December 2023 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Popularne wpisy

Cookies settings