pl cz en de

Noclegi w Górach Stołowych - Galeria

Zobacz zdjęcia naszych pokojów w Karłowie!

Jeśli szukasz przytulnego noclegu w Górach Stołowych, doskonale trafiłeś. Nasz Ośrodek znajduje się w Karłowie, dzięki czemu masz wiele niesamowitych atrakcji blisko siebie! Co więcej, oferujemy doskonały stosunek jakości do ceny oferowanych przez nas pokojów — każdy znajdzie u nas nocleg na swoją kieszeń. Pod Szczelińcem — najlepsze noclegi w Górach Stołowych dla Ciebie.

Upalne wędrówki górskie

21 lipiec 2022

Upały w tym roku dały już o sobie znać. Piękna pogoda sprzyja długim górskim wędrówkom, ale jednocześnie może być zagrożeniem dla naszego zdrowia. Wysokie temperatury i słońce wymagają odpowiedniego przygotowania, aby uniknąć udaru słonecznego i odwodnienia. Jeśli w te wakacje planujesz skorzystać z naszych noclegów w Górach Stołowych, koniecznie zapoznaj się z naszymi wskazówkami, jak się przygotować na wędrówki w upale.

 

Właściwy ubiór, niekoniecznie wszystko odsłaniaj

Kiedy tylko zrobi się cieplej, zakładamy bluzki na ramiączkach i krótkie spodenki, pozbywamy się czapki i dodatkowego okrycia wierzchniego. Podczas górskich wędrówek to jeden z podstawowych błędów, czego efektem są poparzenia słoneczne i udary. Najbardziej narażone na działanie promieni słonecznych są twarz, ramiona i kark. Czasem nie jesteśmy na szlaku świadomi, że nasze ciało opala się za bardzo, czego efektów doświadczamy po powrocie do hotelowych pokoi. W Karłowie niejednokrotnie mieliśmy przypadki, kiedy turyści szukali ulgi przy poparzeniach słonecznych.

Podejdź do tematu rozsądnie. Zawsze miej nakrycie głowy, najlepsze są czapki z daszkiem, który osłaniają twarz. Dobrym pomysłem są też kapelusze z dodatkowym okryciem karku. Zamiast koszulki na ramiączkach wybierz t-shirt z krótkim rękawem. Niech będzie wykonany z przewiewnego materiału dla sprawniejszego odprowadzania wilgoci.

 

Wstań wcześniej i wyjdź na szlak

Każdy na wakacjach chciałby pospać dłużej i doskonale to rozumiemy. Jeśli jednak masz w planach długą wędrówkę po górach, a prognozy pogody zapowiadają wysokie temperatury, wstań wcześniej i wyjdź na szlak, zanim jeszcze słońce zacznie mocniej grzać. Sam się przekonasz, że zdecydowanie przyjemniej jest zdobywać szczyty w znośnych temperaturach. Czas na odpoczynek będziesz mieć po powrocie, a wrócisz wcześniej niż wszyscy, kiedy jeszcze w naszej restauracji w Karłowie nie ma tłumów.

 

Woda, woda i jeszcze raz woda

Latem o odwodnienie nietrudno, a dodatkowo przy wysiłku fizycznym jeszcze łatwiej. Pocąc się, tracisz dużo wody i te niedobory trzeba regularnie uzupełniać. Lepiej zabrać na szlak jedną butelkę wody więcej, niż martwić się w połowie drogi, że pozostało nam jeszcze zaledwie kilka łyków. Jeśli przed Tobą całodniowa trasa, potrzebować będziesz przynajmniej 2 litry wody. Zamiast standardowych butelek czy bidonów wybierz bukłak typu camelbak. Jest bardzo wygodny i zapewnia dostęp do wody przez cały czas, nie musisz nawet zdejmować plecaka.

 

Krem z filtrem 50+ zawsze w plecaku

Krem z filtrem obowiązkowo nie tylko na plażę! Oczywiście najlepszy będzie 50+. Posmaruj nim wszystkie odsłonięte obszary ciała, aby uchronić się przed poparzeniami słonecznymi. Wygodne w użyciu są wszelkiego rodzaju spraye i mgiełki. Pamiętaj, aby powtarzać tę czynność również w trakcie wędrówki.

Miejmy nadzieję, że w te wakacje pogoda w Górach Stołowych wszystkim dopisze, tego sobie i Wam życzymy. Zapraszamy więc do rezerwacji noclegów w Karłowie. Postaramy się zapewnić słońce, ale Wy obiecajcie, że dobrze się przygotujecie na wędrówki w upale.

Kalendarz

« February 2024 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      

Popularne wpisy

Cookies settings