pl cz en de

Noclegi w Górach Stołowych - Galeria

Zobacz zdjęcia naszych pokojów w Karłowie!

Jeśli szukasz przytulnego noclegu w Górach Stołowych, doskonale trafiłeś. Nasz Ośrodek znajduje się w Karłowie, dzięki czemu masz wiele niesamowitych atrakcji blisko siebie! Co więcej, oferujemy doskonały stosunek jakości do ceny oferowanych przez nas pokojów — każdy znajdzie u nas nocleg na swoją kieszeń. Pod Szczelińcem — najlepsze noclegi w Górach Stołowych dla Ciebie.

Jakie nosidełko turystyczne w góry?

28 sierpień 2022

Dziecko w plecaku na szlaku już nikogo nie zaskakuje, a wręcz wzbudza zachwyt i podziw. Właśnie w ten sposób miłośnicy gór i jednocześnie rodzice maluchów zdobywają kolejne szczyty. Planując noclegi w Górach Stołowych i chcąc spacerować po mniej i bardziej wymagających szlakach, należy się do tego odpowiednio przygotować. Na pewno przyda się nosidełko turystyczne.

 

Dopasowane do wagi dziecka

W nosidełku turystycznym można nosić dziecko, które potrafi już samodzielnie siedzieć. Zazwyczaj jest to od 6 miesiąca życia, chociaż są maluchy potrzebujące nieco więcej czasu na naukę tej umiejętności. Przy wyborze nosidełka turystycznego koniecznie trzeba zwrócić uwagę na jego maksymalne obciążenie. Pod uwagę bierzemy nie tylko wagę dziecka, ale i dodatkowy bagaż. Uwzględniamy, że nasz maluch rośnie, a nosidełko powinno nam posłużyć dłużej niż tylko jeden sezon. Optymalne obciążenie to 22 kg, jednak są modele o obciążeniu nawet do 30 kg.

 

Wygoda dla rodzica

Planując noclegi w Karłowie, masz idealne warunki do startu na wiele szlaków. Czasem są one dłuższe, innym razem krótsze. Chodząc ze swoim maluchem na plecach po górach, pomyśl też o sobie, przecież szczęśliwy rodzic to szczęśliwe dziecko. Nosidełko turystyczne powinno być wyposażone w pas biodrowy, pozwalający przenieść częściowo ciężar na biodra, tym samym odciążając kręgosłup. Na pasach naramiennych nie może zabraknąć miękkich nakładek. Dodatkowym atutem będzie pasek piersiowy z możliwością regulacji. Dużym udogodnieniem zarówno dla rodzica, jak i dziecka jest wbudowany stojak. Ułatwia wkładanie i wyjmowanie malucha, np. na szlaku czy też odpoczynku w naszej restauracji w Karłowie.

 

Bezpieczeństwo małego podróżnika

To najważniejszy aspekt dobrego nosidełka turystycznego. Dziecko ma być w nim przede wszystkim bezpieczne. Nie bez znaczenia jest też jego wygoda, w przeciwnym razie nie będzie chciało w nim przebywać, a więc możesz zapomnieć o długich wypadach w góry. Nosidełko turystyczne powinno być w pełni regulowane. Ważne jest ustawienie odpowiedniej wysokości siedziska, aby maluch nie wypadł z niego, ale mógł podziwiać otoczenie. Musi mieć też właściwą głębokość dla podparcia pleców. Bezpieczeństwo zapewniają też pasy, którymi przypinamy dziecko. Dla ochrony przed słońcem przyda się daszek przeciwsłoneczny, a przed deszczem ochroni małego podróżnika pokrowiec przeciwdeszczowy.

Wciąż mamy wolne pokoje w Karłowie, które czekają na Ciebie i Twoje dziecko. Wyposaż się w dobre nosidełko turystyczne i przyjeżdżaj na rodzinne, aktywne wakacje w Góry Stołowe.

Kalendarz

« February 2024 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      

Popularne wpisy

Cookies settings